- خبرنگار اجتماعی - http://socialreporter.ir -

جای خالی “ایثار و شهادت” در شبکه های اجتماعی!+صوت

5 فروردین 1396 @ 9:24 بعد از ظهر

یک فعال رسانه ای و برگزیده جشنواره رسانه ای ایثار و شهادت معتقد است که  در سال های گذشته در ارتباط با فضای مجازی و حوزه ایثار و شهادت تا حدود زیادی ضعیف عمل کرده ایم و متاسفانه آنطور که باید نتوانسته ایم از ظرفیت های خوب و مناسب شبکه های اجتماعی برای بسط و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کنیم. این روزها جای شبکه ها، کانال ها و گروه های مرتبط با مباحث دفاع مقدس در فضای مجازی خالی است!!

“علی البرزی”، خبرنگار ، روزنامه نگار و فعال رسانه ای در حوزه های اجتماعی در گفت و گویی با برنامه “خیابان ایران” که از صدای ملی ، رادیو ایران پخش می شود، با انتقاد از شرابط حاکم بر فضای مجازی افزود: این روزها در فضای مجازی و به ویژه شبکه های اجتماعی از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در قالب کانال ها، شبکه ها و گروه های گوناگون وجود دارد اما شاید گروه ها و کانال های مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت، معرفی اسطوره های دفاع مقدس و همچنین جریان سازی و ایجاد فضایی برای ترویج فرهنگ ارزشمند ۸ سال دفاع مقدس از تعداد انگشتان دست تجاوز نکند !!

به باور این فعال رسانه ای، اگر می خواهیم فرهنگ ایثار و شهادت در جای جای کشورمان همواره جاری و ساری باشد و نسل به نسل و سینه به سینه منتقل شود باید از فرصت ها و ظرفیت های جامعه کنونی به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

البرزی گفت: من به عنوان یک خبرنگار و روزنامه نگاری که در حوزه ایثار و شهادت هم هر از چند گاهی مطالبی را می نویسم، زمانی که در فضای مجازی به دنبال لینک ها و کانال هایی مرتبط با این حوزه هستم، به جز تعداد اندکی کانال و گروه چیز دیگری به دست نمی آوردم، کانال هایی که که اگر تعطیل نباشند، کمترین فعالیت را به نسبت برخی گروه ها و شبکه های اجتماعی در فضای مجازی دارند!!!

وی  تاکید کرد که همه مدیران و تصمیم گیران و تصمیم سازان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید بیش از گذشته به مقوله مهم ارتباط ایثار و شبکه ها اجتماعی توجه داشته باشند و استفاده حداکثری از این ظرفیت عظیم و در دسترس عموم جامعه باید مورد توجه قرار گیرد.

منبع: رادیو ایران

*فایل کامل گفت و گوی “علی البرزی” با رادیو ایران را می توانید از لینک زیر گوش کنید

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here [1]. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Share [2]

پرینت گرفته شده از خبرنگار اجتماعی: http://socialreporter.ir

آدرس پرینت: http://socialreporter.ir/?p=6179

URLs in this post:

[1] here: http://www.adobe.com/shockwave/download/download.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash&promoid=BIOW

[2] Image: https://www.addtoany.com/share